GÜRSES KURUMSAL
ONLİNE TAHSİLAT SİTESİ

           GÜRSES KURUMSAL BAYİ ÜYELİK VE SANAL POS KULLANIM SÖZLEŞMESİ

 

 1.  

İş bu sözleşme Birlik Mahallesi Mehmet Akif İnan Cd No: 4 Esenler İstanbuladresinde mukim, GÜRSES KURUMSAL TEDARİK VE ELEKRONİK TİC PAZ A.Ş (Gürses Olarak anılacaktır)
ile adresinde mukim                                                                                                                                                                              

 

 

     arasında ………. Tarihinde imzalanmıştır.

 

 1. Kısaltma ve Tanımlar: İş bu sözleşmede geçen;

 

GÜRSES: GÜRSES KURUMSAL TEDARİK VE ELEKRONİK TİC PAZ A.Ş’ ve  Gürses’in İnternet üzerinden bayilerine online olarak ürün, hizmet satışı yaptığı www.gurseskurumsal.com isimli web sitesi üzerindeki satış kanalına verilen isimdir.

GÜRSES POS: GÜRSES adına tanımlı olan farklı bankalara ait sanal pos servis sistemleridir.

 

DİĞER POS: GÜRSES’in ürün veya hizmet aldığı finansal iş ortakları (Bankalar, Katılım bankaları ve Turk Elektronik Para, vb.) adına tanımlı olan vebGÜRSES’i yetkilendirdikleri, GÜRSES’in de kendi bayilerini yetkilendirmeye izin ve imkân sağladıkları sabit, mobil ve sanal pos servis ve sistemleridir.

 

GÜRSES TAHSİLAT: GÜRSES’in internet üzerinden GÜRSES POS aracılığı ile bayilerinin kullanımına sunduğu web siteleri üzerindeki tahsilat sistemlerine verilen isimdir.

 

 

DİĞER TAHSİLAT: DİĞER POS sistemleri üzerinden, GÜRSES’in kendisinin kullandığı ve GÜRSES ’in izin verdiği ve yetkilendirdiği alt bayilerinin kullanımına sunduğu sistemlerdir.

 

BAYİ: GÜRSES’in, GÜRSES, GÜRSES POS ve / veya DİĞER POS sistemlerini kullanacak olan ve bu sözleşmeyi imzalayan kurumsal bayisidir. HİZMETLERİN TANIMI: GÜRSES, Sanal POS Kullanım Sözleşmesi’ni imzalayan

 

ortamda ödeme/tahsilat araçları sunar.

 

 

 1. iş bu sözleşme, GÜRSES’in, GÜRSES TAHSILAT ve DIGER TAHSILAT sistemleri araciligi ile yapilacak tüm işlemlere ilişkin usul ve esaslari, çalişma yöntemlerini, GÜRSES ile BAYİ’nin karşılıklı  yükümlülüklerini ve taraflar arasindaki genel kurallari düzenler.
 2. Iş bu sözleşme, BAYİ’nin sözleşmeyi ekleriyle beraber eksiksiz doldurdugu ve şartlarina uymayi taahhüt edip onayladigi andan itibaren geçerlidir.

 

 1. GÜRSES Üyelik Sistemi:
  1. GÜRSES’in belirleyecegi kullanici bilgileri ve ilk kullanimdan sonra degiştirmesi gereken bir "geçici şifre"ye sahip olur.
  2.  
  3.  
  4. GÜRSES üyeligi gerektiren servislere baglanabilmesi için bayi kodu, kullanici adi ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem GÜRSES’e "login" olmak şeklinde tanimlanir.
 2. BAYİ'nin Kabul ve Yükümlülükleri:
  1. GÜRSES ’den ve servislerinden yararlandigi sirada;
   1. Kayit formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilern gerekli olduğu (şifre unutma gibi) durumlarda bilginin hatali veya noksan olmasindan doğacak zararlardan dolayi sorumlulugun kendisine ait oldugunu, bu hallerde üyeliginin sona erebilecegini ve ayrıca  GÜRSES nezdinde bu sebeple dogmuş ve dogacak her türlü zararlari ilk istemle GÜRSES’e ödemekle mükellef oldugunu kabul ve beyan eder.
   2. GÜRSES ’e erişim için kendisine verilen şifrenin, kullanici kodu ve kendi yaratacagi şifrelerin güvenliginden sorumlu oldugunu, bu kullanici kodu ve şifrelerle gerek 3. Kişilerce gerekse BAYİ tarafindan yapilacak işlemlerin BAYİ adina yapildigini ve bu kod ile şifreleri kullanan kişilerin BAYİ tarafindan yetkilendirildigini; olasi dogmuş ve/ veya dogacak her türlü menfi ve müspet maddi/manevi zararlardan BAYİ’NIN sorumlu oldugunu kabul ve beyan eder.
   3. ’de verilen servislerin, özgün içeriklerin ve yazılımlarin telif hakkının GÜRSES 'e ait oldugunu, bu yazilim ve içerikleri hiçbir çekilde çoğaltıp, başka bir ad ve nam altında kullanamayacagini, dagitmayacagini kabul ve beyan eder.
   4. GÜRSES servislerini kullandiginda ileri sürdügü şahsi fikir, düşünce, ifade, GÜRSES ortamina ekledigi dosyalarin, gönderdigi kişişel bilgilerin sorumlulugunun kendisine ait oldugunu ve GÜRSES 'in bu dosyalardan dolayi hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacagini kabul ve beyan eder. Iş bu kişisel bilgilere ilişkin Gerek 3. Kişiler nezdinde gerekse GÜRSES nezdinde dogmuş/dogacak her türlü zarardan BAYİ  sorumlu olup; BAYİ iş bu zararlarin GÜRSES tarafindan ödenmek zorunda kalınması halinde,tüm masrafları (yargılama giderleri  ve avukatlık ücretleri  dahil) ile birlikte, GÜRSES in ödeme tarihinden itibaren işleyecek en yüksek kredi faizi ile birlikte GÜRSES’e ödemeyi gayrikabili rücu ve koşulsuz olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.
   5. Servislerinin kullanimi sirasinda kaybolacak eksik alinacak, yanliş adrese iletilecek bilgi mesaj ve dosyalardan ’in sorumlu olmayacagini ve hiçbirsuretle bu(gerekgerekse3.Kişilernezdinde)mesultutulamayacaginikabulvebeyan

 

 

 1. GÜRSES'de sunulan hizmetlere GÜRSES tarafindan belirlenen şekil dişinda ve yetkisiz şekilde ulaşmamayi ve yazilimi hiçbir şekilde degiştirmemeyi, degiştirilmiş olanlari kullanmamayi ve sözü geçen maddelere uymadigi durumlarda GÜRSES’in ugrayabilecegi tüm zararlari ilk istem ile derhal tazmin edecegini kabul ve beyan eder.
 2. verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasindan, dolayi gerek 3. Kişiler nezdinde gerekse Taraflar nezdinde dogmuş, dogacak zararlardan GÜRSES’in sorumlu olmayacagini beyan ve kabul eder. İş bu zarar sebebiyle GÜRSES’in herhangi bir bedel ödemek zorunda kalması  halinde; GÜRSES’in ilk istemi ile; ödeme tarihinden BAYİ’nin GÜRSES’e tazmin edecegi tarihe kadar geçen sürede, işleyecek en yüksek kredi faizi ile birlikte GÜRSES’e ödemeyi gayrikabili rücu ve koşulsuz olarak kabul, beyan ve taahhüt eder.
 3. Tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarina ve  Uluslararasi anlaşmalara aykiri mesajlar göndermeyeceğini bu hususa ilişkin her türlü maddi ve manevi sorumluluk ve yükümlülüğün kendisine ait oldugunu kabul ve beyan eder.
 4.  
 5.  
 6. Diger kullanicilarin servisi kullanmasini etkileyecek şekilde davranmayacagini bu hususa ilişkin her türlü maddi ve manevi sorumluluk ve yükümlülügün kendisine ait oldugunu kabul ve beyan
 7. Kişi da kurumlarin isimlerini lekeleyici, çigneyici, ahlaka aykiri, yakişiksiz da kanun dişi materyal da bilgiler yayimlamayacagini, basmayacagini, dagitmayacagini bu hususa ilişkin her türlü maddi ve manevi sorumluluk ve yükümlülügün kendisine ait oldugunu kabul ve beyan
 8. Diger kullanicilarin bilgisayarindaki bilgilere da yazilima verecek bilgi programlar göndermeyecegini bu hususa ilişkin her türlü maddi ve manevi sorumluluk ve yükümlülügün kendisine ait oldugunu kabul ve beyan
 9. GÜRSES servislerini kullanarak elde edilen herhangi bir kayit veya elde edilmiş malzemelerin tamami ile kullanicinin rizasi dâhilinde olacagini, kullanici bilgisayarinda yaratacagi arizalar, bilgi kaybi ve diger kayiplarin sorumlulugunun tamami ile kendisine ait olacagini, servisin kullanimindan dolayi uğrayabilecegi zararlardan dolayi GÜRSES ’den tazminat talep etmeyecegini kabul ve beyan eder.
 10. ’in, diledigi zaman bilgi verme yükümlülügü olmaksizin tüm sistemi herhangi bir süre kısıtlaması olmadan  izleme hakkına sahip olduğunu kabul ve beyan eder.
 11. Sözleşme şartlarına aykiri davrandigi takdirde GÜRSES ’in hiçbir ihtara gerek kalmaksizin gerekli müdahalelerde bulunma ve üyeyi servis dişina çikarma ve üyelige son verme hakkina sahip oldugunu kabul ve beyan eder.
 12. BAYİ, GÜRSES  sistemini sadece ticari amaçla kullanacagini kabul ve beyan eder.

6.1.18) Kanunlara göre postalanmasi yasak olan bilgileri postalamayacagini ve zincir posta(chain mail), yazilim virüsü (vb.) gibi postalari dagitmayacagini , bu hususlarin GIZLI BILGI oldugunu kabul ve beyan eder. İş bu maddeye aykirilik hallerinde dogmuş ve dogacak her türlü maddi ve manevi zarardan E− BAYI sorumludur.

 1. Gerek kendisinin gerekse çalişanlarinin başkalarina aitkişisel bilgileri etmeyecegini, kullanmayacagini , her ne ad altında olursa olsun paylaşmayacagini kabul ve beyan Iş bu maddeye aykirilik hallerinde dogmuş ve dogacak her türlü maddi ve manevi

 

 

 

 

 

 

 1. Sistem üzerindeki satın alma işlemini ’in belirledigi kredi limitleri dahilinde ilgili satış esaslarina uygun olarak kredi limiti yok ise geçerli bir kredi kartı araciligi ile nakit olarak yapmak zorunda oldugunu, kredi kartı geçerliligi onaylanmadiginda sistemden alışveriş yapamayacagini kabul ve beyan Iş bu maddeye aykirilik hallerinde dogmuş ve dogacak her türlü maddi ve manevi

6.1.21) Ürün / Hizmet teslimi sirasinda istenildigi takdirde geçerli bir kimlik kartı gösterecegini ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin verecegini ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olacagini, imza atmadiklari takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyecegini kabul ve beyan eder.

 1.  

“teslim alma yetki belgesi” ve imza sirküleri ibraz edecegini ve teslimat belgesini teslim almaya yetkili kişi adina bu şahsin imzalamak zorunda olacagini, belge imzalanmadigi takdirde ürünün teslim edilmeyecegini kabul ve beyan eder. Iş bu maddeye aykirilik hallerinde dogmuş ve dogacak her türlü maddi ve manevi zarardan BAYI sorumludur. Bayinin müşterileri yada 3. Şahıslara ait  kredi kartı ile yapılan hertürlü tahsilat işleminde müşteriden yapılan tahsilatın BAYI hesaplarına alacak, tahsilat yapılan kredi kartı sahibi hesabına borç kaydedilmek üzere bir birman yada temlik yazısı alınması BAYİ sorumluluğundadır. Yazı olmadan gerçekleştirilen tahsilatların BAYInin hesabına alacak kaydedilmesi talep edilemez.

 1. sisteme üye oldugunda verdigi eposta adresine veya faks numarasina yapilacak tebligatlarin bizzat kendisine yapilmiş sayilacagini kabul ve taahhüt eder.
 2. duyuru mecrasi olan GÜRSES’de belirtilmiş olan tüm duyurulari tebellüğ etmiş olarak kabul edecegini beyan eder.
 3. Üçüncü Şahislara ait kredi kartlarindan yapilacak işlemlerle ilgili çekim yapilan tutarin GÜRSES nezdindeki BAYİ’nin cari hesabina alacak kaydedilecegini, çekilen tutara kredi kartı sahibinin istegi dogrultusunda banka tarafindan bloke konur ve GÜRSES 'in hesaplarina aktarilmaz ise; ilgili tutari her türlü gecikme faizi, masraf ve cezalarıyla ile birlikte GÜRSES'in talep ettigi tarihte nakit olarak GÜRSES'e ödeyecegini beyan ve taahhüt eder. Kredi Kartıni kullanim esnasinda kredi kartı sahibinin kimlik fotokopisini almayi ve GÜRSES’den yazdiracagi “Kredi Kart Ödeme Talimatı” formunu imzalatacagini kabul ve taahhüt eder.
 4.  

6.2.1) BAYİ, iş bu sözleşmede öngörülen yükümlülüklerine kayıtsız şartsız uyacağını Kabul ve taahhüt eder.

6.2.2) BAYİ, kendisi tarafindan doldurulacak kayit formunun ve verecegi her türlü bilginin dogru oldugunu, bu bilgilerin hatali veya noksan olmasindan dolayi dogabilecek her türlü  zarar ve ziyandan dolayi tek başina sorumlu olacagini ve söz konusu durumlarda “BAYİ Üyelik ve Sanal POS Kullanim Sözleşmesinin” GÜRSES tarafindan tek tarafli olarak derhal sona erdirilecegini, Bu hususun hakli sebeple fesih nedeni oldugunu GÜRSES ’in bu yüzden ugrayabilecegi olumlu /olumsuz her türlü maddi ve manevi zararlari karşilayacagini kabul ve beyan eder.

 

 

 1. GÜRSES’in yazili izni olmadan bu servislerde dogrudan ya da dolayli olarak hiçbir surette reklam yapmamayi/yaptırtmamayi, herhangi bir mal veya hizmet satmamayi/sattırtmamayi, bu amaca yönelik tekliflerde bulunmamayi kabul ve taahhüt eder.

 

 

 1. , sahte ve/veya çalintı kart ile veya hukuka aykiri yollarla veya hukuka uygun olmakla birlikte iradeye aykiri olarak  sanal pos işlemlerinde bulunmayacaktır, bu işlemler nedeniyle GÜRSES 'in maddi manevi zarara uğraması halinde tüm hukuki ve cezai sorumlulugun BAYİ’ye ait oldugunu,kabul beyan ve taahhüt eder.
 2. maddesin’den BAYİ’nin sorumlu oldugunu. GÜRSES’in söz konusu bedelin tamamini her türlü gecikme faizi ve cezaları  ile birlikte hiçbir ihbar ve ihtara gerek olmaksizin BAYİ’den tahsile yetkili oldugunu ve GÜRSES'in talep ettigi tarihte gayri kabili rücu kayitsiz ve şartsiz nakit olarak GÜRSES'e ödeyecegini beyan kabul ve taahhüt eder. Kredi Kartni kullanim esnasinda kredi kart sahibinin kimlik fotokopisini almayi ve DIGER TAHSILAT ve/veya GÜRSES TAHSILAT sistemleri üzerinden yazdiracagi “Kredi Kart Ödeme Onay” formunu imzalatacagini kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.2.17) Kredi kartı işlemlerinin tamamında şifre kullanılması zorunlu olup BAYİ kredi kartı ile satış işlemlerinde  müşterilere şifreli işlem yaptırımakla yükümlü olduğunu ,şifresiz herhangi bir kart kullanımı gerçekleştirmeyeceğini, aksi halde GÜRSES in bu nedenle uğrayacağı maddi manevi tüm  zararları karşılamakla yükümlü olduğunu   kabul beyan ve taahhüt eder.  

 1. GÜRSES ’in Yükümlülükleri:
  1. GÜRSES ’de yer alan birçok bilginin GÜRSES dişindaki kaynaklardan saglanmasi sebebiyle bu bilgilerin hatali olmasindan GÜRSES sorumlu tutulamaz.
  2. ’den verilen siparişlerde malı elindeki imkanlarla en çabuk ve en iyi şekilde teslim etmek için gayret gösterir,
  3. , sipariş verilen ürünleri adil bir sira gözeterek bayilerine teslim eder. Ancak GÜRSES’in bilgisi haricinde  oluşabilecek degişikliklerden GÜRSES sorumlu tutulamaz.
  4. GÜRSES, iş bu sözleşmenin imzalanmasindan sonra BAYİ’ye gerekli bayilik, web servisleri, kendisinden talep edilen bankalara ait mobil/sabit pos cihazları ile   sanal pos şifrelerini saglamakla yükümlüdür.
  5. GÜRSES, kendi takdirine bagli olarak önceden hiçbir bildirimde bulunmaksizin BAYİ’ye bu hizmeti vermekten sakinabilir, hizmet vermekte olduğu BAYİ’yi bu sistem dişina çikarabilir. Bu durumda BAYİ GÜRSES ’den hiçbir isim altında herhangi bir zarar ve sair talepte bulunamaz.
  6.   webservis entegrasyonlari ile BAYİ’nin satış yaptıgi kendi internet sitesi üzerinden GÜRSES POS’unu ve/veya DIGER POS’unu kullanmasina izin verir.

BAYİ’ye tanimlanan kullanici bilgileri ve GÜRSES ’e bildirdigi IP adresi/adresleri ile otomatik olarak sisteme giriş yapar ve gerekli çekim işlemlerini gerçekleştirir. Webservis araciligi ile yapilan her işlem iş bu sözleşme hükümlerine tabidir. BAYİ, son tüketicinin kartıni webservis araciligiyla GÜRSES POS’unda ve/veya DIGER POS’unda kullanacagini, son tüketiciye duyurmakla yükümlüdür. Bu servis saglayici araciligiyla oluşabilecek kart bilgisi çalinma veya bu tip işlemlerden GÜRSES sorumlu degildir. BAYİ bu hususu bilmekle   mali ve hukuki sorumlulugun kendisinde oldugunu kabul ve beyan eder.

 

 

 1. GÜRSES ’e Verilen Yetkiler

Bu sözleşme kapsaminda GÜRSES aşagidaki yetkilere kayitsiz ve şartsiz sahiptir.

8.1) GÜRSES herhangi bir zamanda “GÜRSES” ve/veya “GÜRSES TAHSILAT” sistemlerinin çalişmasini önceden haber verme yükümlülügü olmaksizin geçici bir süreyle sinirli olarak veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre için veya tamamen durmasindan dolayi BAYİ’nin, BAYİ üyelerinin ve/veya üçüncü kişilerin ugrayabilecegi zararlardan GÜRSES her ne ad ve nam adında olursa olsun sorumlu olmayacaktır.

 1. tarafindan imza sirkülerinde imza yetkisi olan şirket sorumlusunun

“ GÜRSES ÜYELIK ve SANAL POS KULLANIM SÖZLEŞMESI ” ni imzalayip, kaşeleyip GÜRSES ’e göndermesinden sonra “Kullanici Kodu” ve/veya “Kullanici Adi” ve “Şifresi” GÜRSES tarafindan BAYİ’ye mektupla, sms  veya E−Posta yoluyla gönderilir. GÜRSES sözleşmeyi imzalamiş olan BAYİ’lerinin ya da sözleşmeyi daha önce imzalamiş ve tanimlanmiş üyelik giriş bilgilerini kullanmaya başlamiş olan BAYİ’lerinin yeni  bir şifreye sahip olmalarini ya da şifrelerini kullanmalarini hiçbir ihtar ve ihbarda bulunmaksizin süreli veya süresiz olarak engelleme hakkina sahiptir.

 1. üyelerinin dosyalarinin saklanmasi için uygun görecegi büyüklükte kota tahsisi yapabilir. Ihtiyaca göre kotalari arttırma ve azaltma yetkisini sakli tutar.
 2. GÜRSES üyelerinin servislerden yararlanmalari sirasinda ortamda bulunduracaklari dosyalarin, mesajlarin bazilarini veya tamamini uygun görecegi dönemlerde yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Yedekleme ve silme işlemlerinden dolayi GÜRSES sorumlu tutulamaz.
 3. kendi ürettigi ve/veya dişaridan satın aldigi bilgi, belge, yazilim, tasarim, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten dogan telif haklarina sahiptir.
 4. GÜRSES’in, GÜRSES'de yaptıgi satışlar, kendi stoklari ile sinirlidir. GÜRSES stoku bulunmayan ürünlerin teslimatıni yapmama hakkina sahiptir.Siparişi iptal ederek, sipariş tutarini BAYİ hesabina iade etme veya GÜRSES’deki hesabina aktarma hakkina sahiptir. Ürünlerin GÜRSES’de teşhir edilmesiyle GÜRSES ürünlerin stokta bulunmasini taahhüt etmez.
 5. GÜRSES, GÜRSES BAYİ’nin ilettigi kişisel bilgilerin içerik saglayicilar ve web servisleri kullanicilarina gerekli iletişim, tanitım, mal teslimi, reklam vb. ticari amaçlar için kullandirilmasi konusunda tam yetkilidir. BAYİ, GURSES e ilettiği her türlü müşteri bilgisi için Müşterilerden bu kapsamda kullanımı için gerekli onayları almış olduğunu kabul ve taahhüt eder.
 6. satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini degiştirme yükümlülügü GÜRSES’e aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştugu takdirde GÜRSES hatayi düzeltecek şekilde ürün teslimatı yapmak veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarini müşteri hesabina iade etmek konusunda tam yetkilidir.
 7. BAYİ’nin GÜRSES ’den başka web−sitelerine geçişini yapma hakkina sahiptir. Bu taktirde BAYİ’nin geçiş yapacagi sitelerin içeriginden GÜRSES sorumlu tutulamaz.
 8. ileride dogacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amaciyla iş bu sözleşmenin uygulamasinda değişiklikler yapabilecegi gibi mevcut  maddeleri degiştirme veya yeni maddeler ilave etme hakkina sahiptir. Bu halde BAYİ’nin hizmetlerden yararlanabilmesi için GÜRSES ana sayfasinda veya şifre giriş sayfasinda duyurulacak sözleşme değişiklikleri ile ilgili alani okumasi ve elektronik ortamda, “onay” butonuna basarak değişiklikleri kabul ettigini beyan etmesi gerekir. Bu onayin verilmemesi halinde BAYİ’nin üyeligini GÜRSES iptal etme veya onay verilene kadar askiya alma hakkina sahiptir.

 

 

 1. üyelik gerektirmeyen servislerini zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürme,  ilave servisler açma, bazi servislerini kismen veya tamamen degiştirme veya ücretli hale dönüştürme hakkina sahiptir.
 2. kredi kart limiti onaylanamadigi halde istedigi müşterilerine alışveriş yapma izni verme hakkina sahiptir.
 3. verilen siparişlerde  eger  elinde sipariş içinde olan üründen yoksa, BAYİ’nin hesabina alışveriş tutarini aktarir. BAYİ bu paranin banka komisyonu kesildikten sonraki iadesini isteme yada daha sonra bu tutara karşilik GÜRSES’den alışveriş yapabilme hakkina sahiptir.
 4. herhangi bir bildirimde bulunmaksizin kredi kart oranlarini revize edebilir.
 5. GÜRSES, internet servislerinin güvenli, hatasiz, zamaninda kullanimi, servis kalitesi, dogru ve güvenilir sonuçlari hususlarinda dogabilecek aksakliklardan sorumlu olmayip bu konulardaki beklentileri taahhüt etmemektedir.
 6. günlük kredi kart başina işlem limiti ve işlem adedini belirlemeye, 3D Secure güvenlik katmanini kullandirmaya yetkilidir.
 1. Tahsilat ve Tahsilat Sistemleri Kullanim Koşullari
  1. BAYİ’nin DIGER TAHSILAT ve/veya GÜRSES TAHSILAT üzerinden yaptıgi tahsilatlar GÜRSES tarafindan belirtilen süre sonunda BAYİ’nin ilgili cari hesabina komisyon orani düşüldükten sonra alacak kaydedilecektir.
  2. GÜRSES TAHSILAT ve / veya DIGER TAHSILAT sistemleri üzerinden yapilmiş işlemlerin iptal veya iade süreçleri GÜRSES tarafindan yapilacaktır. BAYİ, iptal ve iade işlemleri ile ilgili taleplerini GÜRSES’e elektronik ortamda iletmekle yükümlüdür.
  3.  

 

 1. ile BAYİ arasindaki cari hesapta BAYİ’nin alacakli durumda görünmesi halinde dahi, GÜRSES hiçbir şekilde nakit ödeme yapmayacak, söz konusu alacaklar mutlak surette ürün veya hizmet satışi ile karşilanacaktır.
 2. TAHSILAT ve / veya DIGER TAHSILAT sistemleri üzerinden yapilan işlemlerden bankaca kesilen komisyon tutari, GÜRSES tarafindan Sanal POS İşlem Komisyonu olarak BAYİ’ye fatura edilecektir.
 3. ’in, GÜRSES TAHSILAT ve / veya DIGER TAHSILAT

sistemlerini web servisi gibi entegrasyon yöntemleri araciligi ile kendi sistemlerine entegre etmesi ile ve GÜRSES ’in ilerleyen dönemlerde online hizmet gerçekleştirmek için işleme koyabilecegi diger yeni uygulamalarda da BAYİ iş bu sözleşme ile tarafina yüklenen yükümlülüklerin ve taahhütlerinin geçerli olacagini gayrikabili rücu ve koşulsuz olarak kabul, beyan ve taahhüt etmiştir. Mobil yada sabit pos cihazları ile yapılan tahsilatlara ait her gün sonunda GÜN SONU RAPORU alınarak bu rapor ekinde , gün içinde  yapılan işlem bazında İşyeri Pos nüshalarının

 

 

 1. GÜRSES TAHSILAT ve / veya DIGER TAHSILAT SISTEMI üzerinden ödeme

yapacagi esnada,

 • Kan/sihrî hisimlari dâhil ve bunlarla sinirli olmamak herhangi üçüncü bir kişiyeaitkredikartlarinikullandigiüçüncükişilerinmal hizmet talebinde bulunmadigini sipariş mal ve hizmetin kendisine ulaşmadigini, her ne sebeple olursa olsun borçlu bulunmadigini bildirerek itiraz etmeleri halinde,
 • Ayrica her türlü gerçek dişi ve usulsüz dolandiricilik ve sahtecilik olaylarina zemin hazirlayan eylemler nedeniyle 3. kişileri tazmin etmek zorunda kalmasi halinde, i bu talep ve davalardan derhal beri kilmayi, bu sebeplerle yapmak mecburiyetinde kalacagi her türlü ödemelerden kendisinin sorumlu oldugunu ve herhangi bir ihbara gerek olmaksizin bu işlemlere esas tutarlari, her türlü yargilama gideri, vekâletücretivesairmasraflari, ödeme tarihinden tazmin edecegi tarihe kadar geçen sürede, Bankalarca cari kisa vadeli kredilere uygulanan en yüksek kredi faizi ile birlikte ödemeyigayrikabilirücuvekoşulsuzolarakkabul,beyanvetaahhüt
 1. Bu sözleşme kapsami dişinda gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler GÜRSES’in sorumlulugu dişindadir ve aynen sözleşmeye yansitılir.
 2. Ürün Sevkiyat ve
  1. GÜRSES sisteminden sipariş edilen ürünleri kargo ya da kendi araçlariyla teslim etme hakkina sahiptir. Kargo ile gerçekleştirilen ürün teslimatı sürecinde BAYİ sistemde belirtilen adreste bulunamaz ise BAYİ’ye kargo elemani tarafindan ziyaret notu birakilir. BAYİ üç gün içinde GÜRSES ile iletişime geçtigi takdirde teslimat ayni adrese ek ücret karşiligi gerçekleştirilir. BAYİ üç gün içinde iletişime geçmedigi takdirde, ürün siparişi verilmemiş kabul edilecektir. Ancak bu takdirde dahi kargo ücreti BAYİ’nin cari hesabina borç olarak kaydedilecek, kredi kart ile yapilmiş siparişlerde ise kredi kartndan bu bedel tahsil edilecektir.
  2.  
  3. GÜRSES kargo ücretlerinin tamamini veya bir kismini ödeme hakkini sakli tutar. Bu tamamen GÜRSES’in uyguladigi politikalarla ilgilidir.GÜRSES tarafından kargo ücretlerinin  ödenmiş olması BAYİ için kazanılmış bir hak oluşturmaz.  GÜRSES, BAYİ’ye haber vermek koşulu ile bu uygulamadan vazgeçme yada oranlarini degiştirme hakkina sahiptir.
  4. BAYİ, sistemde kayitli adresinin veya sistemde tanimli şubelerinin adresleri haricinde başka bir adrese irsaliyeli teslimat istemesi halinde teslim adresini ve/veya teslim edilecek kişi bilgisini GÜRSES’e elektronik posta veya faks yolu ile ulaştırir. Teslim alacak kişilerin isimleri belirtilmesi halinde teslimat bu kişilere kimlik dogrulama yöntemi ile yapilir.

Belirtilmemesi durumunda adreste belirtilen yetkili kişilere teslimat yapilir, teslimatın yapildigi kişilerin isimleri kayit altına alinir. Bu bilgiler istenilmesi durumunda BAYİ’ye temin edilir.

Irsaliyenin imzalanmiş olmasi ile BAYİ ürünleri teslim almiş kabul edilir. Teslim alan kişinin kimlik kontrolü yapilir ve BAYİ tarafindan teslim alinmadigina dair yapilan hiçbir itiraz kabul edilmez. Bu şekilde yapilan teslimatlarin tümünün BAYİ tarafindan alinmiş kabul edilecegini BAYİ kabul ve beyan eder.

 

 

 1. Ürün Iadesi: BAYİ, ayipli ürünleri eline geçtigi günden itibaren en geç 3 gün içerisinde iade edebilir. Ancak, iade edilecek ürün veya ürünlerin sevkiyatı yapilmadan önce iade irsaliyesinin GÜRSES’e fakslanip teyidinin alinmasi gerekmektedir. Iade Irsaliyesi doldurmayip BAYİ tarafindan teyidi alinmadan sevk edilen ürünlerin iadesi kabul edilemez. BAYİ, GÜRSES tarafindan kendisine gönderilen ürünler ile ilgili sevkiyat sorunlarini ve farklarini mümkünse teslimat anında,mümkün değilse en geç 24 saat içinde GÜRSES’e bildirmeyi kabul ve taahhüt eder, aksi takdirde ürünlerin eksik veya kusurlu gönderildigi hususunda herhangi bir hak iddia edemez.
 2. Sipariş iptali ancak gün içinde yapilabilir. Ayni gün içersinde verilen siparişlerin iptali, ayni gün saat 17:00’den önce, konu başliginda sipariş numarasinin ve iptal ibaresinin oldugu bir mail ile GÜRSES’in sisteminde kayitli BAYİ’nin mail adresinden info@gurses.com mail adresine mail atılmasi ile yapilir. Iptal edilen sipariş ile ilgili kredi kart ödemesi var ise, BAYİ’nin kredi kart ödemesi iptal edilerek, tahsilat yapilmaz. Sipariş verildigi gün saat 17:00’den sonra sipariş iptali yapilamaz.
 3. Ürün Garanti Süreleri: GÜRSES'de satışa sunulan ürünlerin tamami üretici ve ithalatçı firmalarin garantisi altındadir.Ürünlerin garanti koşullari her ürünün garanti belgesinde belirtildigi şekil ve şartlardadir.
 4. Kayitlarin Geçerliligi: BAYİ, Iş bu sözleşmeden dogabilecek ihtilaflarda GÜRSES’in muhasebe defter ve kayitlari ile mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayitlarinin HMK 193. madde anlaminda muteber, baglayici, kesin ve münhasir delil teşkil edecegini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliginde oldugunu, belirtilen kayitlara her türlü itiraz ve bunlarin usulüne uygun tutulmadigi hususunda yemin teklif etme hakkindan peşinen feragat ettigini kabul beyan ve taahhüt eder.
 5.  

BAYİ sözleşme süresince ve sözleşmenin her ne sebeple olursa olsun sona ermesinden sonra GÜRSES ve/veya GÜRSES TAHSILAT ve/veya DIGER TAHSILAT SISTEMI ile ilgili hiçbir bilgiyi, şifre ve kodlarini GÜRSES’in yazili izni olmaksizin hiçbir durumda gerçek ve/veya tüzel üçüncü kişilere ve kurum ve kuruluşlara vermeyecegini kabul ve taahhüt eder. GÜRSES’in BAYİ ‘nin bu bilgileri üçüncü kişilere veya kuruluşlara verildigini tespit etmesi halinde, üyelik sözleşmesinin derhal iptal edilecegi ve/veya BAYİ ‘nin GÜRSES’in ugrayabilecegi her türlü maddi ve manevi zarari tazmin edecegi hususlarinda taraflar mutabiktır.

 1. Uygulanacak Hükümler: Bu sözleşmeyle ilgili olarak çikabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunlari (BK, TTK, HUMK, MK ve sair) uygulanacaktır.
 2. Yetkili Mahkeme ve Icra Daireleri: Iş bu sözleşmenin uygulanmasindan dogabilecek her  türlü uyuşmazliklarin çözümünde Istanbul Bakırköy Mahkemeleri ile Icra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 3. Yürürlük: GÜRSES BAYİ Üyelik Sözleşmesi, Ek−1’de bulunan başvuru formunun doldurulmasi ve sözleşmenin karşilikli olarak imzalanmasindan itibaren taraflar arasinda süresiz olarak yürürlüge girer.
 4. GÜRSES veya  BAYİ     diledigi zaman yazili olarak bildirmek koşuluyla bu sözleşmeyi sona erdirebilir. Sözleşmenin feshi halinde kullanıcıya verilen şifre, döküman, pos cihazı ve şarj aletleri kullanılabilir şekilde GÜRSES e iade edilecektir. Bunların iade edilmemesi kaynaklı GÜRSES in uğrayabileceği tüm yaptırım ve zararlardan  BAYİ sorumludur.
 5. Tebligat: Taraflarin yukarida belirtilen adresleri tebligat adresleri olup, taraflar adres değişikliklerini diger tarafa noter kanali ile en geç 7 gün içerisinde yazili olarak bildirilmesi zorunludur. Aksi halde sözleşmede belirtilen adrese ve   e−mail adreslerine yapilacak tebligatlar, teblig edilmiş sayilir.

 

 

 

Iş bu sözleşme ……. maddeden ibaret olup, bir nüsha , iki suret olarak tanzim edilmiş, aşagida yazili ekleri ile birlikte taraflarca okunarak          / /        tarihinde karşilikli imza altına alinmiştır.

 

 

 

Tarih :        /        /20            

Şirket:                                                

Yetkili:                                                

 

Tarih :        /        /20            

Şirket:                                                

Yetkili:                                                

 

Imza ve Kaşe:                                                 Imza ve Kaşe:

 

Ekler:

Ek−1 GÜRSES BAYİ Başvuru formu

 

EK−1

GÜRSES BAYİ Başvuru Formu

Kuruluş Bilgileri

Ticari Ünvani      :                                  

Telefon               :     (         )                                      

Faks                   :                                      

Fatura Adresi      :                                  

 

Posta Kodu         :                                                              

Şehir                  :                                                                          

Vergi Dairesi       :                                                 Vergi No         :                           Faaliyet Konusu :                                                          

 

Başvuruyu Yapan Kişi Bilgileri

Adi Soyadi :                                                                                                        Ünvani                :                                                                                                     E−Posta               :                                                                                           

GSM                  :     (         )                                      

Tarih                  :           /          /20          

Imza ve Kaşe

(Yetkilinin imzasi ve kaşesi)

 

Üye Kayit Bilgileri

Üye No :                                    (Bu alan GÜRSES tarafindan doldurulacaktır.) GÜRSES BAYİ üyelik sözleşmesi ekidir.

 

 

Istenilen Belgeler :

 1.  
 2. Şirket ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 3. Levhasi
 4.  

Iş bu sözleşme imza sirküleri olan yetkili kişi veya kişiler tarafindan imzalanmalidir, aksi takdirde sözleşme işleme konulmayacaktır.

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Eski versiyon bir Chrome kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Firefox kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir IE kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Opera kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Dikkat!

Eski versiyon bir Safari kullanmaktasınız. Tüm fonksiyonların hatasız olarak çalışabilmesi için güncel bir tarayıcı kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak en yeni sürüme erişebilirsiniz.

En Yeni Sürüm

Gürses Banka Kampanyası